Moduł rejestratora transmisji danych SMG-REC/WIFI

Moduł rejestratora transmisji danych SMG-REC/WIFI

Moduł rejestratora i transmisji typu SMG-REC/WiFi służy do rejestracji danych z pozostałych elementów systemu monitorowania maszyny oraz transmisji przetworzonych informacji do punktów dostępowych. Urządzenie rejestruje dane w sposób ciągły w trakcie pracy maszyny, a następnie przesyła przetworzone dane do systemu, tylko gdy znajdzie się w zasięgu punktu dostępowego. Zasięg punktu dostępowego umożliwia przesłanie danych z wykorzystaniem transmisji bezprzewodowej.

Dodatkowo (opcjonalnie) moduł rejestratora i transmisji typu SMG-REC/WiFi umożliwia lokalny odczyt danych zarejestrowanych na monitorowanej maszynie poprzez podłączenie autoryzowanej pamięci masowej USB. Tryb ten może również zostać wykorzystany do konfiguracji urządzenia rejestrującego na maszynie w trakcie eksploatacji oraz w przypadku wdrażania systemu.

Moduł rejestratora i transmisji danych typu SMG-REC/WiFi wykonany jest w obudowie o stopniu ochrony IP67 z wyprowadzonymi uchwytami montażowymi.

Na ściankach bocznych obudowy znajdują się dwa porty Ethernetowe przeznaczone do komunikacji z podrzędnymi urządzeniami systemu monitorowania samojezdnych maszyn górniczych oraz do celów serwisowych, a także umieszczone zostały złącze USB do lokalnego odczytu zarejestrowanych danych, złącze do podłączenia zewnętrznej anteny oraz złącze do komunikacji z wykorzystaniem interfejsów szeregowych.

Moduł rejestratora oraz transmisji danych wraz z innymi elementami systemu monitorowania jest niezależnym elementem wyposażenia maszyny i nie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie pozostałych systemów sterowania maszyny.

Zalety systemu:

  • możliwość pobierania danych z układu sterowania maszyny
  • dostępne interfejsy komunikacyjne: CAN, RS-232, RS-422, Ethernet
  • ciągła rejestracja danych w trakcie pracy maszyny
  • nie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie pozostałych systemów
  • port USB do lokalnego odczytu zarejestrowanych danych
  • komunikacja z podrzędnymi systemami za pomocą portów Ethernet
  • obudowa o stopniu ochrony IP67

 

SMG