Lampa iskrobezpieczna LED

lil

Podstawowym przeznaczeniem lampy iskrobezpiecznej LED typu LIL-1 jest oświetlanie pomieszczeń zagrożonych wybuchem. Możliwość emisji światła o różnych barwach pozwala także na jej stosowanie jako sygnalizatora.
Lampa może być stosowana w przeciwwybuchowych systemach telewizji przemysłowej do oświetlania pól widzenia kamer oraz w kolejkach górniczych do oświetlania trasy i sygnalizacji końca składu.
Lampa może być wyposażona w diody LED emitujące różne barwy światła (standardowo białą ciepłą, czerwoną, zieloną, żółtą lub podczerwoną). Do każdej z 3 diod LED można dobrać soczewkę o innym kącie rozpraszania światła. Lampa LIL-1 jest urządzeniem iskrobezpiecznym zaklasyfikowanym do grupy I oraz II (I M1, II 1G, II 1D) gwarantując poziom zabezpieczenia „ia”. Lampa może być stosowana w zakładach górniczych, w wyrobiskach zaliczanych do stopnia „a”, „b” i „c” niebezpieczeństwa wybuchu.
Wyposażenie lampy jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta w momencie zamawiania (kolory diod, kąty świecenia, funkcja sygnalizatora).
Konstrukcja mocowania może być dostosowana do indywidualnych wymagań klienta po uzgodnieniu z producentem. W wykonaniu standardowym przewiduje się uchwyt umożliwiający regulację w dwóch osiach.

lil1