Kamery iskrobezpieczne

Kti2

Kamera iskrobezpieczna KTi-2, KTi-2m, KTi-2sj, KTi-2sw służy do przekazywania czarno-białych obrazów
w czasie rzeczywistym z pomieszczeń zagrożonych wybuchem metanu i/lub pyłu węglowego.
Kamera iskrobezpieczna KTi-2, KTi-2m, KTi-2sj, KTi-2sw jest przystosowana do zasilania z zewnętrznego zasilacza iskrobezpiecznego o nominalnym napięciu wyjściowym 12V DC. Kamera wykonana jest w obudowie metalowej z wziernikiem szklanym. Uchwyt kamery pozwala na regulację kąta jej położenia w dwóch płaszczyznach.

W kamerze zastosowano czarno-biały przetwornik obrazu CCD, o rozdzielczości 480 linii i czułości 0,01 lux.
Na wyjściu kamery KTi-2 uzyskiwany jest sygnał „composite video” 1Vpp.
Kamera KTi-2m wyposażona jest w dwuwstęgowy modulator wizyjny z możliwością emisji sygnału w standardowych kanałach telewizyjnych. KTi-2sj wyposażona jest w jednomodowy nadajnik światłowodowy (Fx). KTi-2sw wyposażona jest w wielomodowy nadajnik światłowodowy (Fx).

Kti2-1

KTi3

Kamera iskrobezpieczna KTi-3 jest przeznaczona do przekazywania kolorowego obrazu w czasie rzeczywistym z pomieszczeń zagrożonych wybuchem metanu i/lub pyłu węglowego, za pomocą różnych mediów transmisyjnych, do stanowisk podglądu wizyjnego: powierzchniowych lub dołowych.
Kamera KTi-3 występuje w czterech wersjach, różniących się wyjściem sygnału wideo:
KTi-3sw – wyjście composite video (CVBS),
KTi-3m – wyjście CVBS oraz z modulatorem telewizyjnym,
KTi-3sw – wyjście CVBS oraz wyjście światłowodowe wielomodowe,
KTi-3sj – wyjście CVBS oraz wyjście światłowodowe jednomodowe.
Wyjście „composite video” służy do transmisji za pomocą asymetrycznej linii koncentrycznej 75Ω lub symetrycznej linii o impedancji 110Ω (skrętka). Kamera KTi-3m wyposażona jest w modulator, dzięki czemu obraz może być przekazywany na separowanych kanałach w zakresie częstotliwości od 25MHz do 120MHz. Wersje KTi-3sw i KTi-3sj przystosowane są do podłączenia światłowodu. W zależności od wersji obraz może być przekazywany na odległość od kilkuset metrów do kilkunastu kilometrów. Kamera posiada obiektyw z automatycznie regulowaną przysłoną
w zależności od natężenia oświetlenia. Przy bardzo niskim natężeniu oświetlenia przetwornik automatycznie przestawia się w tryb czarno-biały. Wszystkie podłączenia sygnałów elektrycznych (zasilanie, sygnał „composite video”) wyprowadzone są na obudowie kamery poprzez złącza z zaciskami śrubowymi. Sygnał „composite video” można podłączyć również za pomocą hermetycznego złącza BNC na obudowie kamery (wykonanie na zamówienie). Kabel światłowodowy podłączany jest do gniazda wewnątrz obudowy. Wprowadza się go poprzez wpust kablowy M16 lub M20 w zależności od wykonania. Kamera KTi-3 wykonana jest 
w obudowie stalowej. Uchwyt pozwala na regulację kąta położenia kamery w dwóch osiach.

KTi3-1

KTi5

Kamera iskrobezpieczna KTi-5 przeznaczona jest do przekazy-wania kolorowego obrazu w czasie rzeczywistym z pomieszczeń zagrożonych wybuchem. W grupie I (wg klasyfikacji ATEX) pozwala na pracę przy dowolnej koncentracji metanu, w grupie II pozwala na stosowanie w strefie 0. Kamera udostępnia strumień wideo o rozdzielczości Full HD, skompresowany w standardzie H.264 lub MPEG-4 pozwalając przesyłać obraz szybkością 25kl/s. Dzięki rozdzielczości Full HD, kamera jest w stanie zarejestrować blisko 5 krotnie więcej szczegółów w porównaniu z tradycyjną kamerą analogową. Obsługuje większość popularnych protokołów sieciowych.
Obraz może być wyświetlany bezpośrednio w przeglądarce IE 6.0 (lub wyższej) bądź w dowolnym oprogramowaniu obsługującym strumienie RTP/RTCP. Kamera pozwala na parametryzację strumienia wideo w zakresie jakości obrazu, czasu otwarcia migawki, przepływności strumienia wideo, rodzaju ramki, stopnia kompresji i innych oraz posiada obsługę funkcji takich jak detekcja ruchu, rozpoznawanie twarzy. Kamera ma obiektyw z automatycznie regulowaną przesłoną w zależności od natężenia oświetlenia. Przy bardzo niskim natężeniu oświetlenia przetwornik automatycznie przestawia się w tryb czarno-biały. Kamera wyposażona jest w zintegrowany oświetlacz LED, który może emitować światło koloru białego, czerwonego lub światło podczerwone. Kamera zasilana jest napięciem o wartości nominalnej 12V, pochodzącym z zasilacza iskrobezpiecznego. Strumień wideo udostępniany jest poprzez złącze światłowodowe pracujące w standardzie 100Base-FX lub bezprzewodowo z wykorzystaniem sieci Wi-Fi (IEEE802.11 b/g/n). Dodatkowo kamera udostępnia analogowy sygnał wizyjny w standardzie CVBS.
W wykonaniu KTi-5/S kable doprowadzone są do wnętrza kamery przez dławnice. W wykonaniu KTi-5/L zastosowano dedykowane złącza elektryczne i światłowodowe, a wbudowany przełącznik sieciowy (ang. switch) umożliwia bezpośrednie łączenie kamer ze sobą. Kamera wykonana jest w obudowie stalowej, odpornej na narażenia mechaniczne, zapewniającej stopień ochrony IP65. Uchwyt pozwala na ręczną regulację jej położenia w dwóch osiach.

KTi5-1